Kandydaci. Odcinek 1.
2017-10-12

 

Pierwsza część autoprezentacji Kandydatów w plebiscycie. Dziś opowiedzą o sobie autorzy blogów Lampka Wina, Blurppp. Zapiski z pustyni oraz Powinowaci.

 

Lampka wina

 

Lampka wina

Skąd pomysł bloga winiarskiego?

Z którymś, kolejnym łykiem wina połknąłem haczyk. Zacząłem robić notatki, podczytywać literaturę fachową, chodzić na degustacje. Pomysł na bloga wynikał początkowo z potrzeby usystematyzowania zdobytej wiedzy i zasłyszanych historii. Przez pierwsze dwa lata pisałem anonimowo, pisałem właściwie dla siebie. Po dwóch latach nazbierało mi się około 100 tekstów, z których wybrałem 30 i wydałem własnym nakładem jako książkę (http://lampkawina.com/ksiazka/). To był moment zwrotny. Podpisałem bloga własnym nazwiskiem, zaczęło na niego zaglądać więcej osób.

Jak długo działa Twój blog?

W grudniu strzeli 7 lat.

Dyskont, elegancki sklep specjalistyczny, sklepik osiedlowy – jak wyglądałby Twój blog, gdyby porównać go do sklepu winiarskiego?

Nie jestem znawcą win, raczej entuzjastą, miłośnikiem. Na próżno szukać na LampkaWina.com recenzji win z dyskontów, czy opisu procesów fermentacji. Najbliżej mi do małego sklepiku z winem. Takiego, w którym na ladzie zawsze stoi otwarta butelka, a właściciel opowiada niebywałe historie. Niemniej najbardziej widziałbym się jako tania tawerna z dobrze zaopatrzoną piwniczką i prostą kuchnią. Anegdoty najlepiej snuje się przy stole.

Co zrobisz, jeśli zwyciężysz w plebiscycie czytelników Magazynu Wino na najlepszy blog winiarski?

Nie wiem, będę improwizował.

 

 

   Blurppp. Zapiski z pustyniBlurppp

 

- Skąd pomysł bloga winiarskiego?

Chyba już nie pamiętam. Zacząłem ładnych kilka lat temu, podejrzewam, że miałem potrzebę podzielenia się własnymi odczuciami no i własną pasją 

- Jak długo działa Twój blog?

Pierwszy wpis na blogu 13.01.2010, pierwszy wpis o winie 17.04.2012  (dziś trochę się go wstydzę). Od tego czasu w kategorii wino ukazało się 738 wpisów

- Dyskont, elegancki sklep specjalistyczny, sklepik osiedlowy – jak wyglądałby Twój blog, gdyby porównać go do sklepu winiarskiego?

Chyba żaden z powyższych, raczej taki sklepik z różnościami, gdzie prócz tego co wszędzie czasami trafi się coś nieoczywistego. No i co najważniejsze o doborze asortymentu decyduje właściciel według własnego widzimisię. 

- Co zrobisz, jeśli zwyciężysz w plebiscycie czytelników Magazynu Wino na najlepszy blog winiarski?

Uciesze się i otworzę kolejną butelkę wina. A potem wstawie sobie stosowną grafikę na bloga. Chyba za długo to już robię i za stary jestem by robić cokolwiek innego

 

 

PowinowaciPowinowaci

 

 - Skąd pomysł bloga winiarskiego?

 Od dawna fascynowały nas nowe smaki i zapachy potraw i produktów żywnościowych. Jednak to właśnie w winie znaleźliśmy całą ich złożoność. Kiedy opowiadaliśmy znajomym o tym, co czujemy w winie i dlaczego każde jest dla nas inne, zaczęli nas namawiać, abyśmy o tym pisali. Do tego doszło jeszcze zamiłowanie do podróży i fotografii co znakomicie uzupełniło naszą pasję do wina o bezpośrednie relacje z wizyt i spotkań w winnicach...

- Jak długo działa Wasz blog?

Blog Powinowaci.pl w obecnej formie działa od 2014 roku. Jednakże już w 2012 roku uruchomiliśmy fanpage na facebooku. Jeszcze wcześniej była to grupa zamknięta przeznaczona tylko dla znajomych.

- Dyskont, elegancki sklep specjalistyczny, sklepik osiedlowy: jak wyglądałby Wasz blog, gdyby porównać go do sklepu winiarskiego?

Zdecydowanie dyskont. Nie boimy się tego słowa. Każdy może wejść na stronę Powinowaci.pl i każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Nawet bardziej nas cieszy, kiedy odwiedzają nas ludzie, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w winnym świecie. Staramy się pisać o winach w sposób nieskomplikowany, ale także przekazywać wiedzę i budować kulturę wina.

- Co zrobicie, jeśli zwyciężycie w plebiscycie czytelników Magazynu Wino na najlepszy blog winiarski?

Jeśli Powinowaci.pl zwyciężą w konkursie na najlepszy blog winiarski roku, to będziemy świętować i zorganizujemy dla naszych fanów super imprezę z winem i muzyką. Potem zastanowimy się co jeszcze poprawić, by nasi czytelnicy chętniej do nas powracali.

 

 

Przypominamy, że na ulubiony blog można głosować na stronie

Gali Grand Prix 2017 Magazynu Wino