Kandydaci. Odcinek 5.
2017-10-16

Szanowni! Nazywamy się Magazyn Wino, organizujemy plebiscyt na najlepszy blog roku, a Wy czytacie kolejną odsłonę blogerskich autoprezentacji!

 

kruk4senses.tv

- Skąd pomysł bloga winiarskiego?

 W okresie początków miałem sklep winiarski i kolega zasugerował, abym promował ten sklep w ten sam sposób, co Gary Vaynerchuk, nietuzinkowa osoba, dzisiaj guru w dziedzinie social media. Mojego sklepu już nie ma, ale blog pozostał. Praca nad filmami i blogiem przyczyniła się w dużej mierze do samorozwoju oraz sukcesów na innych frontach zawodowych. Zabawa przy tworzeniu materiałów podobała mi się od samego początku i z chęcią do tego powracam do dzisiaj.

- Jak długo działa Twój blog?

Blog w formie video prowadzę od 2010 roku.

- Dyskont, elegancki sklep specjalistyczny, sklepik osiedlowy – jak wyglądałby Twój blog, gdyby porównać go do sklepu winiarskiego?

Pewnie chciałbym, aby był wszystkimi opcjami. Wiem jedno, jest z pewnością tym blogiem, gdzie widać i czuć emocje twórcy tego blogu. Z pewnością forma video sprzyja tworzeniu autentyczności. Na blogu powstają materiały, które uczą, powstaje też mnóstwo filmów, które raczej bawią i sprawiają, że moim widzom spędza się miło czas. Sporo osób z chęcią poszłoby ze mną na wino. To mnie cieszy najbardziej.

- Co zrobisz, jeśli zwyciężysz w plebiscycie czytelników Magazynu Wino na najlepszy blog winiarski?

Gdybym wygrał? To zrobiłbym sobie „challenge”. Jeśli wygram, to w 2018 roku nagram minimum 100 filmów. Z chęcią też powiem swoją czołówkę z filmów na Gali Magazynu Wino: Szanowni, nazywam się Jerzy Kruk, a Wy oglądacie 4Senses.TV, to kanał w którym degustujemy!

 

Niewinne Podróżeniewinne podróże

- Skąd pomysł bloga winiarskiego?

Wino było obecne w moim życiu od dawna. Dla mnie jest to zarówno możliwość przedstawienia degustowanych przeze mnie win (w większości węgierskich) polskiemu konsumentowi, a także wprawka z języka polskiego - żyjąc na obczyźnie trzeba ten język pielęgnować - w ten sposób mam ku temu możliwość.

- Jak długo działa Twój blog?

Pierwszy wpis pojawił się w listopadzie 2014 roku, czyli powoli mijają już 3 lata.

- Dyskont, elegancki sklep specjalistyczny, sklepik osiedlowy – jak wyglądałby Twój blog, gdyby porównać go do sklepu winiarskiego?

Trudno powiedzieć - z pewnością nie dyskont, raczej określiłbym go jako specjalistyczny sklep osiedlowy ;) Musi być treść, ale strawnie podana. Inaczej nikt nie wróci.

- Co zrobisz, jeśli zwyciężysz w plebiscycie czytelników Magazynu Wino na najlepszy blog winiarski?

Z pewnością da to impuls do dalszego rozwijania bloga. Pewnie udam się w podróż do jakiegoś regionu winiarskiego (poza Węgry) w przyszłości mam także w planach zapisanie się na kurs WSET.

 

Winnyrb

Skąd pomysł bloga winiarskiego?

Stworzenie bloga było naturalną pochodną rosnącego zainteresowania winami, ale wyniknęło też z mojej odwzajemnionej sympatii do klawiatury. Dlatego nie chciałem marnować czasu produkcyjnym klepaniem recenzji win. Komu potrzebny jest kolejny blog, który do przekazania ma jedynie informację o aromacie wiśni?

Jak długo działa Twój blog?

Półtora roku.

Dyskont, elegancki sklep specjalistyczny, sklepik osiedlowy – jak wyglądałby Twój blog, gdyby porównać go do sklepu winiarskiego?

Ale ja nie muszę porównywać się do niczego. Nazywam się Robert Borowski, mam bloga www.winny.com.pl . Mam swój W-inny charakter pisma i nie waham się go użyć. A do poważnego sklepu z winami przydałoby się wprowadzić trochę rozrywki: jakiejś stand-up comedy, krzywego zwierciadła czy trochę erotyki. Mój blog ma być dostawcą rozrywki wplecionej w wiedzę stricte tematyczną.

Co zrobisz, jeśli zwyciężysz w plebiscycie czytelników Magazynu Wino na najlepszy blog winiarski?

Daleko mi do mentalności polityka, więc nie składam obietnic przedwyborczych: gdy wypada się  przypodobać to ja stety/niestety srożę się jak nosorożec. Dlatego nie zachęcam do głosowania na mojego bloga. Zachęcam do  głosowania na bloga, którego uważasz za najlepszy, bo szanuję Twoją wolność wyboru i samodzielne myślenie.

A odpowiadając na pytanie: jako zwycięzca konkursu zrobię to samo, co zrobiłbym bez otrzymania tej nagrody. Ponieważ liczy się to, że mam coraz bardziej zdefiniowane wyobrażenie kierunku rozwoju swojego bloga. Zresztą, po ogłoszeniu wyników wyborczych i tak siedemnaście obietnic pójdzie na przemiał.

 

 

Przypominamy, że na ulubiony blog można głosować na stronie

Gali Grand Prix 2017 Magazynu Wino