Dobre bo polskie!
2018-07-05

Dobre bo polskie!
(Polskie wina i Cydry vol. 5 / 2018 SPOT Poznań)

Dzięki uprzejmości poznańskiego Spotu,który już po raz piąty otworzył się na polskie wina i cydry uczestniczyliśmy w otwartej degustacji polskich win i cydrów oraz produktów regionalnych. Wielu zwiedzających, bardzo duże zainteresowanie, bo też rodzimy przemysł winiarski krzepnie bardzo mocno. Nawet wcześniejsi sceptycy muszą skapitulować i zainteresować się naszymi produktami. Długo czekaliśmy na moment, gdy dobre będzie to co w butelkach, ale też butelki, etykiety, foldery, wszystko będzie już na wyśmienitym poziomie. I tak się dzieje, winnica Turnau, która od lat budzi szacunek i podziw, ma już wszystko poukładane tak jak należy. Oferuje bardzo dopracowany produkt.

Winnica Moderna – to raptem 2,5 ha a produkcja na poziomie 15 tys butelek. Bardzo poprawne wina, mocno trzymamy kciuki.
Winnica Jakubów – bardzo poprawne wina, jesteśmy na tak.
Kwaśne Jabłko- pięknie wyglądające, pyszne cydry, które polecamy. Podobno jabłonie, z których te cydry pochodzą mają 60, a nawet 100 lat.
Można by wymieniać bez końca...

Ciągle szkoda, że wina polskich producentów mają wysokie ceny, czasami wybór między winem w cenie 60-80 złotych polskim, a jakimkolwiek innym, kieruje nasz wzrok na butelki ze starych tradycyjnych hiszpańskich czy włoskich winnic. Cóż, dla polskich winiarzy to dopiero początek, krzewy ich winogron są młode, czekają jak i my, na swoje lepsze czasy.

Mocno trzymamy kciuki, bo widać w nich wielką pasję i są to wszystko winnice o wielkim potencjale, a ludzie kochają to co robią.