4.3.2013

Veneziana na koniec zimy


Aperol, prosecco i trochę wody z bąbelkami - ten spritz od lat króluje na narciarskich stokach.

Pin do wina z dnia 7 marca 2013 r

Zdjęcia (1)

Warto przeczytać

Artykuł
Ogień nad Padem

Garstka zapaleńców wskrzesza nad Padem tradycję tęgich, wyrazistych czerwonych win z lokalnych odmian winogron z krzewów rosnących razem w starych parcelach w okolicach Stradelli. Spróbujcie Buttafuoco Storico.

Artykuł
Wachau. Cyklista nad Dunajem

Przez Wachau jeździłem samochodem, chodziłem piechotą i pływałem statkiem. Nic jednak nie daje takiej frajdy i okazji do prawdziwego poznania regionu, jak wyprawa rowerowa. Rowerzyści to widok w Wachau równie powszechny co winnice. Spotyka się ich w całej dolinie – jedni odbywają krótkie przejażdżki między poszczególnymi miejscowościami, dla innych region to... więcej »

Artykuł
Koniec demokracji albo umowa z sommelierem

Stacje narciarskie coraz część wydzielają strefy dla VIPów, do których przepustką jest gruby portfel. Na szczęście konfitury dostępne są także dla mniej zamożnych.

Artykuł
Maratheftiko, zivania i rzeźnik-winiarz

Wyprawa w cypryjskie góry Troodos to okazja do wypicia autentycznych win, zagubienia się w malowniczym krajobrazie, wreszcie spotkania świetnych, otwartych ludzi (nie tylko winiarzy).

Artykuł
Winne safari

Sezon narciarski dopiero się zaczyna. Tomasz Prange-Barczyński wspomina tymczasem zakończenie poprzedniego, którego głównym akcentem było winne safari w Alta Badia.

Artykuł
Ptaszek z Valpolicelli

Oseleta, jeden z zapomnianych weneckich szczepów, z wolna wraca do łask winiarzy.   

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Kalendarium imprez
Do góry

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Ta strona korzysta z ciastek - małych plików tekstowych przechowywanych na komputerze użytkownika - celem ułatwienia korzystania z serwisu poprzez zapisywanie informacji o takich akcjach użytkowników jak np zalogowanie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj »

ZAMKNIJ