4.3.2013

Veneziana na koniec zimy


Aperol, prosecco i trochę wody z bąbelkami - ten spritz od lat króluje na narciarskich stokach.

Pin do wina z dnia 7 marca 2013 r

Zdjęcia (1)

Warto przeczytać

Artykuł
Ogień nad Padem

Garstka zapaleńców wskrzesza nad Padem tradycję tęgich, wyrazistych czerwonych win z lokalnych odmian winogron z krzewów rosnących razem w starych parcelach w okolicach Stradelli. Spróbujcie Buttafuoco Storico.

Artykuł
Wachau. Cyklista nad Dunajem

Przez Wachau jeździłem samochodem, chodziłem piechotą i pływałem statkiem. Nic jednak nie daje takiej frajdy i okazji do prawdziwego poznania regionu, jak wyprawa rowerowa. Rowerzyści to widok w Wachau równie powszechny co winnice. Spotyka się ich w całej dolinie – jedni odbywają krótkie przejażdżki między poszczególnymi miejscowościami, dla innych region to... więcej »

Artykuł
Koniec demokracji albo umowa z sommelierem

Stacje narciarskie coraz część wydzielają strefy dla VIPów, do których przepustką jest gruby portfel. Na szczęście konfitury dostępne są także dla mniej zamożnych.

Artykuł
Maratheftiko, zivania i rzeźnik-winiarz

Wyprawa w cypryjskie góry Troodos to okazja do wypicia autentycznych win, zagubienia się w malowniczym krajobrazie, wreszcie spotkania świetnych, otwartych ludzi (nie tylko winiarzy).

Artykuł
Winne safari

Sezon narciarski dopiero się zaczyna. Tomasz Prange-Barczyński wspomina tymczasem zakończenie poprzedniego, którego głównym akcentem było winne safari w Alta Badia.

Artykuł
Ptaszek z Valpolicelli

Oseleta, jeden z zapomnianych weneckich szczepów, z wolna wraca do łask winiarzy.   

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Kalendarium imprez
09.05

Wt

FENAVIN

Ciudad Real

01.06

Cz

Warsaw Food Expo 2017

Warszawa, Ptak Expo

02.06

Pt

Targi Pyszna Polska

Hala Stulecia, Wrocław

18.06

N

VINEXPO

Bordeaux

Do góry

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Ta strona korzysta z ciastek - małych plików tekstowych przechowywanych na komputerze użytkownika - celem ułatwienia korzystania z serwisu poprzez zapisywanie informacji o takich akcjach użytkowników jak np zalogowanie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj »

ZAMKNIJ