16.10.2013

Lidl wspiera sprzedaż wina kampanią z udziałem vlogerów

Lidl walczy o miłośników wina. Sieć wystartowała właśnie z kampanią "Mistrzostwa vlogerów" - jej bohaterowie będą toczyć pojedynki na wzór tych, w których od ubiegłego roku udział biorą Pascal Brodnicki i Karol Okrasa. „Mistrzostwa..." rozgrywane będą na portalu kuchnialidla.pl, w zakładce Winnica Lidla.

Między 7 października a 6 listopada, średnio co dwa dni zaangażowani vlogerzy publikują w swoich kanałach na YouTube bądź na Facebooku krótkie filmy teaserowe, zachęcając w ten sposób swoich widzów do oglądania pojedynków. Rywalizacja w ramach mistrzostw odbywa się w tzw. systemie ligowym, czyli według reguły „każdy z każdym". W sumie odbędzie się 15 pojedynków - wygrywa ten, kto trafiniej wytypuje cenę degustowanego wina.

Roczne spożycie wina w Polsce w 2012 r. wyniosło 100 mln litrów i według prognoz Euromonitor International, w 2017 r. ma przekroczyć 140 mln litrów. Jednak wiedza Polaków o winie i kulturze winnej ogranicza się głównie do powielania stereotypów - wynika z badania, które w sierpniu zostało zrealizowane przez TNS Polska na zlecenie Lidl Polska.

 

Czytaj więcej na www.portalspozywczy.com  

Zdjęcia (0)

Warto przeczytać

Artykuł
Browary zwąchały cydrowy interes

Rynek cydru w Polsce ma duże szanse rozwoju, a potencjał konsumpcji cydru jest większy niż wina. Duży potencjał zwąchali też rynkowi giganci - kilka dni temu swój cydr wprowadziła na rynek Kompania Piwowarska.- Rynek cydru w Polsce ma dużą szansę rozwoju i już w ostatnich 2-3 latach się ożywił. Pojawiły się produkty najczęściej importowane przez sieci handlowe z różnych... więcej »

Artykuł
Powstało Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy

19 lipca Sąd Rejonowy w Kielcach dokonał wpisu do Rejestru Stowarzyszeń Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy. Stowarzyszenie ma na celu zrzeszenie winiarzy z regionu sandomierskiego, a także odnowienie tradycji winiarskich, jakie miały miejsce już w średniowieczu na ziemiach Sandomierszczyzny o czym świadczą nazwy miejscowości: Winiary, Winiarki, a także liczne wzniesienia o nazwie... więcej »

Artykuł
Cydr- polska specjalność eksportowa?

Producenci wyrobów i sadownicy coraz częściej mówią, że cydr ma szansę stać się polską specjalnością eksportową. Zwłaszcza że Polska jest potentatem w produkcji jabłek: tylko w ostatnim sezonie wyeksportowaliśmy prawie milion ton jabłek deserowych. Jak szacuje GUS, w tym sezonie zbiory mogą być rekordowe, lepsze niż ubiegłoroczne: mogą wynieść 2,9 mln ton. Zdaniem Jana... więcej »

Artykuł
Rynek wina w Polsce mocno zwolnił w I półroczu 2013 roku

Wzrost sprzedaży wina w ciągu pierwszego półrocza 2013 roku mocno zwolnił, jednak w drugim półroczu powinien powrócić do prognozowanych wcześniej wzrostów od kilku do 10 procent - szacuje Ambra, producent i dystrybutor win. - Dynamika sprzedaży wina w Polsce w I połowie 2013 mocno osłabła i wyniosła ok. +1 proc. ilościowo - powiedział serwisowi portalspozywczy... więcej »

Artykuł
W tym roku na cydry i perry wydamy 196,5 mln zł

Mimo, że Polska jest największym producentem jabłek Europie, cydr dopiero zaczyna zdobywać rynek. Rynek cydru rośnie w Polsce dzięki wysokim temperaturom, rośnie również liczba producentów tego trunku - czytamy w Rzeczpospolitej. daniem ekspertów firmy chcą produkować cydr ze względu na obniżenie akcyzy na cydr od 1 stycznia 2013 r. Jej stawka spadła ze 158 do 97... więcej »

Artykuł
Winnica w Zachodniopomorskiem

W Zachodniopomorskiem powstaje pierwsza duża winiarnia, w której produkowane będą wina gronowe. Winnica Baniewice otrzymała ponad 1,4 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.Pieniądze pozwalają finansować trwający remont budynku przyszłej winiarni i wyposażyć go w urządzenia do produkcji win gronowych. Całkowity koszt... więcej »

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Kalendarium imprez
Do góry

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Ta strona korzysta z ciastek - małych plików tekstowych przechowywanych na komputerze użytkownika - celem ułatwienia korzystania z serwisu poprzez zapisywanie informacji o takich akcjach użytkowników jak np zalogowanie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj »

ZAMKNIJ