16.10.2013

Lidl wspiera sprzedaż wina kampanią z udziałem vlogerów

Lidl walczy o miłośników wina. Sieć wystartowała właśnie z kampanią "Mistrzostwa vlogerów" - jej bohaterowie będą toczyć pojedynki na wzór tych, w których od ubiegłego roku udział biorą Pascal Brodnicki i Karol Okrasa. „Mistrzostwa..." rozgrywane będą na portalu kuchnialidla.pl, w zakładce Winnica Lidla.

Między 7 października a 6 listopada, średnio co dwa dni zaangażowani vlogerzy publikują w swoich kanałach na YouTube bądź na Facebooku krótkie filmy teaserowe, zachęcając w ten sposób swoich widzów do oglądania pojedynków. Rywalizacja w ramach mistrzostw odbywa się w tzw. systemie ligowym, czyli według reguły „każdy z każdym". W sumie odbędzie się 15 pojedynków - wygrywa ten, kto trafiniej wytypuje cenę degustowanego wina.

Roczne spożycie wina w Polsce w 2012 r. wyniosło 100 mln litrów i według prognoz Euromonitor International, w 2017 r. ma przekroczyć 140 mln litrów. Jednak wiedza Polaków o winie i kulturze winnej ogranicza się głównie do powielania stereotypów - wynika z badania, które w sierpniu zostało zrealizowane przez TNS Polska na zlecenie Lidl Polska.

 

Czytaj więcej na www.portalspozywczy.com  

Zdjęcia (0)

Warto przeczytać

Artykuł
Browary zwąchały cydrowy interes

Rynek cydru w Polsce ma duże szanse rozwoju, a potencjał konsumpcji cydru jest większy niż wina. Duży potencjał zwąchali też rynkowi giganci - kilka dni temu swój cydr wprowadziła na rynek Kompania Piwowarska.- Rynek cydru w Polsce ma dużą szansę rozwoju i już w ostatnich 2-3 latach się ożywił. Pojawiły się produkty najczęściej importowane przez sieci handlowe z różnych... więcej »

Artykuł
Powstało Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy

19 lipca Sąd Rejonowy w Kielcach dokonał wpisu do Rejestru Stowarzyszeń Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy. Stowarzyszenie ma na celu zrzeszenie winiarzy z regionu sandomierskiego, a także odnowienie tradycji winiarskich, jakie miały miejsce już w średniowieczu na ziemiach Sandomierszczyzny o czym świadczą nazwy miejscowości: Winiary, Winiarki, a także liczne wzniesienia o nazwie... więcej »

Artykuł
Cydr- polska specjalność eksportowa?

Producenci wyrobów i sadownicy coraz częściej mówią, że cydr ma szansę stać się polską specjalnością eksportową. Zwłaszcza że Polska jest potentatem w produkcji jabłek: tylko w ostatnim sezonie wyeksportowaliśmy prawie milion ton jabłek deserowych. Jak szacuje GUS, w tym sezonie zbiory mogą być rekordowe, lepsze niż ubiegłoroczne: mogą wynieść 2,9 mln ton. Zdaniem Jana... więcej »

Artykuł
Rynek wina w Polsce mocno zwolnił w I półroczu 2013 roku

Wzrost sprzedaży wina w ciągu pierwszego półrocza 2013 roku mocno zwolnił, jednak w drugim półroczu powinien powrócić do prognozowanych wcześniej wzrostów od kilku do 10 procent - szacuje Ambra, producent i dystrybutor win. - Dynamika sprzedaży wina w Polsce w I połowie 2013 mocno osłabła i wyniosła ok. +1 proc. ilościowo - powiedział serwisowi portalspozywczy... więcej »

Artykuł
W tym roku na cydry i perry wydamy 196,5 mln zł

Mimo, że Polska jest największym producentem jabłek Europie, cydr dopiero zaczyna zdobywać rynek. Rynek cydru rośnie w Polsce dzięki wysokim temperaturom, rośnie również liczba producentów tego trunku - czytamy w Rzeczpospolitej. daniem ekspertów firmy chcą produkować cydr ze względu na obniżenie akcyzy na cydr od 1 stycznia 2013 r. Jej stawka spadła ze 158 do 97... więcej »

Artykuł
Winnica w Zachodniopomorskiem

W Zachodniopomorskiem powstaje pierwsza duża winiarnia, w której produkowane będą wina gronowe. Winnica Baniewice otrzymała ponad 1,4 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.Pieniądze pozwalają finansować trwający remont budynku przyszłej winiarni i wyposażyć go w urządzenia do produkcji win gronowych. Całkowity koszt... więcej »

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Kalendarium imprez
11.04

Wt

World Food Warsaw

Warszawa, EXPO XXI

21.04

Pt

Poznań Whisky Show

Arena Poznań

09.05

Wt

FENAVIN

Ciudad Real

11.05

Cz

Warsaw Gastro Show

Warszawa, Ptak Expo

02.06

Pt

Targi Pyszna Polska

Hala Stulecia, Wrocław

18.06

N

VINEXPO

Bordeaux

Do góry

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Ta strona korzysta z ciastek - małych plików tekstowych przechowywanych na komputerze użytkownika - celem ułatwienia korzystania z serwisu poprzez zapisywanie informacji o takich akcjach użytkowników jak np zalogowanie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj »

ZAMKNIJ