30.10.2013 Redakcja ,

Gala Grand Prix 2013: Jermann

Gościem na tegorocznej Gali Grand Prix Magazynu WINO będzie czołowy producent z Friuli-Wenecji Julijskiej, wielokrotnie nagradzany wyróżnieniem Due i Tre Bicchieri przez najważniejszy włoski przewodnik po winach – Gambero Rosso (m.in. Tre Bicchieri w 2013 za Capo Martino – kupaż tocai friulano, ribolla gialla, istriana i picolit).

Anton Jermann – założyciel winnicy – przybył do Friuli-Wenecji Julijskiej z austriackiego Burgenlandu w 1881 roku. Dziś ster firmy leży w rękach Silvio Jermanna, a na 130 hektarach winnic uprawiane są owoce, z których powstają jedne z najbardziej pożądanych przez wielbicieli friulijskich win: chardonnay, traminer oraz kupaże odmian międzynarodowych i lokalnych.

Wina Jermanna ma w swojej ofercie Vininova – Importer Roku 2012 według Magazynu WINO.

 

Zarejestruj się na degustację Grand Prix Magazynu WINO 2013

Zdjęcia (0)

Warto przeczytać

Artykuł
Gala Grand Prix 2013: Domaine François Villard

Domaine François Villard - kolejny gość Grand Prix Magazynu Wino 2013 - to niewielki producent z północnej części Doliny Rodanu, posiadający także kilka hektarów winnic w Cote-Rotie oraz St. Joseph.  Filozofią François Villard jest dbałość o jak najlepszą dojrzałość owoców w chłodniejszym klimacie północnego Rodanu. Z ręcznie... więcej »

Artykuł
Grand Prix Magazynu WINO 2013: Blog roku - ogłoszenie listy finalistów

Z przyjemnoscią ogłaszamy, że w drodze żywej dyskusji w gronie redakcji, wyłonilismy dziesięć blogów, które przechodzą do fazy głosowania. Blogi poddamy pod ocenę Czytelników z dniem 11 października 2013. lampkawina.com dotrzechdych.pl enofaza.pl winniczek.eu winnetradycje.wordpress.com blurppp.com mariuszboguszewski.blogspot.com bliskotokaju.pl bialenadczerwonym... więcej »

Artykuł
Blog Roku 2013 - głosowanie

Oddaj głos na ulubiony polski blog winiarski! Oto lista finalistów: lampkawina.com (nr 1) dotrzechdych.pl (nr 2) enofaza.pl (nr 3) winniczek.eu (nr 4) winnetradycje.wordpress.com (nr 5) blurppp.com (nr 6) mariuszboguszewski.blogspot.com (nr 7) bliskotokaju.pl (nr 8) bialenadczerwonym.blogspot.com (nr 9) jakubmalecki.com (nr 10)... więcej »

Artykuł
Grand Prix Magazynu Wino 2013: Graševina Croatica

Gościem honorowym na kolacji galowej oraz degustacji Grand Prix Magazynu WINO 2013 będzie Graševina Croatica.Graševina Croatica to stowarzyszenie kilkunastu producentów z kontynentalnej Chorwacji, których celem jest promocja najważniejszej w kraju, ale przecież także jednej z najważniejszych w całej Europie Środkowej odmian białej winorośli –... więcej »

Artykuł
Gala Grand Prix 2013: Robert Mondavi

Gdyby żył, 18 czerwca tego roku skończyłby sto lat. I choć niedługo przed śmiercią sprzedał swą legendarną winiarnię w Napa Valley, jego nazwisko wciąż wzbudza dreszcz emocji wśród winomanów na całym świecie. Z okazji 100-lecia urodzin Roberta Mondaviego, 8 i 9 listopada będziemy gościć w czasie Gali Grand Prix Magazynu Wino Markusa Volka, ze słynnej winiarni w Oakville... więcej »

Artykuł
Gala Grand Prix 2013: Castel

W trakcie Grand Prix Magazynu WINO 2013 będziemy gościć po raz kolejny przedstawicieli największej rodziny winiarskiej Francji, Castel, która zaprezentuje wina ze swych najlepszych posiadłości w Bordeaux. W 1949 r. dziewięcioro braci i sióstr Castel założyło firmę kupiecką produkującą wino i handlującą nim. W ciągu z górą sześćdziesięciu lat rodzina zbudowała... więcej »

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Kalendarium imprez
Do góry

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Ta strona korzysta z ciastek - małych plików tekstowych przechowywanych na komputerze użytkownika - celem ułatwienia korzystania z serwisu poprzez zapisywanie informacji o takich akcjach użytkowników jak np zalogowanie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj »

ZAMKNIJ