Filozofia wina

Hamvas powraca, pod rękę z Maraiem - nowe wydanie biblii hungarofilów i winolubów.

Pin do wina z dnia 25 pażdziernika 2013 r.

Zdjęcia (1)

Warto przeczytać

Artykuł
Wokół węgierskiego morza

Przez dekady Balaton kojarzył się z socjalistycznym modelem wczasów pracowniczych. Miał też swoją nieoficjalną legendę  jako miejsce spotkań rozdzielonych rodzin z NRD i RFN, które nad węgierskim morzem mogły spędzać wspólne (a dla Wessie także tanie) wakacje. Kojarzył się też z kąpielami w ciepłej wodzie, która nigdy nie chciała zrobić się głęboka, z... więcej »

Artykuł
Muscadet powraca

W okolicach Nantes, niemal nad Atlantykiem powstają niezwykłe białe wina, o których zbyt często - niesłusznie - zapominamy.

Artykuł
Wino i jedzenie praktycznie

O łączeniu wina i potraw: po amerykańsku czyli praktycznieMistrz sommelierów pomaga odnaleźć połączenia idealne – brzmi zachęcająco. I zachęcająco wygląda. „Wino i jedzenie” Evana Goldsteina jest bodaj pierwszą wydaną w Polsce książką, która na kwestię łączenia jedzenia i wina patrzy przede wszystkim przez pryzmat wina. Podzielona na cztery części... więcej »

Artykuł
Winiarski elementarz

  „Odkrywanie wina” brytyjskiej autorki Joanny Simon, wieloletniej autorki rubryki winiarskiej w The Sunday Times to kolejna na polskim rynku pozycja z cyklu ABC. Simon przeprowadza początkujących winomanów przez podstawy degustacji, serwowania i przechowywania wina oraz łączenia go z jedzeniem. Opisuje najważniejsze odmiany winorośli, techniki produkcji i regiony... więcej »

Artykuł
Osiem tysięcy roczników

  Do skał Kaukazu Zeus przykuł Prometeusza, do Kolchidy Argonauci wybierali się po złote runo; to na terenach dzisiejszej Gruzji odnaleziono najstarsze ślady kultury wina na świecie. Kraj niezwykły, z wielką historią i ogromnymi ambicjami; bliski i przyjazny Polsce bynajmniej nie za sprawą Grigorija Saakaszwilego z „Czterech Pancernych”; lecz wsparcia, jakiego udzielił... więcej »

Artykuł
Perełka znad Gardy

  To mało istotne, czy mieszkając w Sirmione Maria Callas pijała wina z Lugany. Ważne, że my możemy je dzisiaj pić.   Tomasz Prange-Barczyński

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Kalendarium imprez
Do góry

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Ta strona korzysta z ciastek - małych plików tekstowych przechowywanych na komputerze użytkownika - celem ułatwienia korzystania z serwisu poprzez zapisywanie informacji o takich akcjach użytkowników jak np zalogowanie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj »

ZAMKNIJ