Gala Grand Prix 2013: Castel

W trakcie Grand Prix Magazynu WINO 2013 będziemy gościć po raz kolejny przedstawicieli największej rodziny winiarskiej Francji, Castel, która zaprezentuje wina ze swych najlepszych posiadłości w Bordeaux.

W 1949 r. dziewięcioro braci i sióstr Castel założyło firmę kupiecką produkującą wino i handlującą nim. W ciągu z górą sześćdziesięciu lat rodzina zbudowała gigantyczną korporację, w której skład wchodzą nie tylko winiarnie, ale też 41 browarów (Castel jest drugim w Afryce producentem piwa) i fabryki wytwarzające napoje bezalkoholowe. W samej Francji należy do niej 1400 ha winnic i 21 posiadłości (w tym 17 châteaux w Bordeaux); w Afryce to odpowiednio – 1600 ha i 17 posiadłości, przede wszystkim w Maroku i Tunezji, ale ostatnio także w Etiopii, gdzie otworzył się rynek na wino. Do tego osiem centrów winiarskich i czternaście rozlewni; marki znane doskonale bywalcom supermarketów: Baron de Lestac, Malesan, Famille Castel, Cambras, a ostatnio także Patriarche i Barton & Guestier. 

O Castel pisał niedawno Tomasz Prange-Barczyński

 

Zarejestruj się na degustację Grand Prix Magazynu WINO 2013

Zdjęcia (0)

Warto przeczytać

Artykuł
Gala Grand Prix 2013: Domaine François Villard

Domaine François Villard - kolejny gość Grand Prix Magazynu Wino 2013 - to niewielki producent z północnej części Doliny Rodanu, posiadający także kilka hektarów winnic w Cote-Rotie oraz St. Joseph.  Filozofią François Villard jest dbałość o jak najlepszą dojrzałość owoców w chłodniejszym klimacie północnego Rodanu. Z ręcznie... więcej »

Artykuł
Stacja szampańska na Grand Prix Magazynu WINO 2013!

Podczas degustacji Grand Prix 2013 Magazynu WINO w sobotę, 9 listopada, będzie można spróbować doskonałych szampanów. Wszystko za sprawą stacji szampańskiej Domu Szampana i Club Trésors de Champagne. Dom Szampana oferuje największy na polskim rynku wybór szampanów – zarówno od bardzo znanych domów szampańskich (m.in. Bollinger... więcej »

Artykuł
Gala Grand Prix 2013: Xavier Vignon

Gościem na tegorocznej Gali Grand Prix Magazynu WINO będzie także Xavier Vignon z Doliny Rodanu, produkujący wina w apelacjach Côtes du Rhone, Ventoux, Vacqueyras i Gigondas.  Xavier Vignon pracował wiele lat jako flying wine maker - konsultant w wielu posiadłościach w Bordeaux, Alzacji, Burgundii, ale także poza Francją: w Nowej Zelandii,... więcej »

Artykuł
GALA GRAND PRIX 2014: winiarskie gwiazdy w Warszawie

Już 25 października Warszawa stanie się winiarską stolicą Europy. W Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim pojawią się producenci reprezentujący wszystkie nurty współczesnego winiarstwa – gwiazdy i rebelianci, winiarze z najbardziej klasycznych regionów Starego i Nowego Świata, tradycjonaliści i moderniści. Tej degustacji nie można przegapić! Gościem... więcej »

Artykuł
Znane kolekcje win trafiły na aukcje

Rzadko piszemy o aukcjach, o tych dwóch postanowiliśmy jednak wspomnieć, bo osoby w nie zaangażowane są znane chyba wszystkim miłośnikom wina i jedzenia. Hugh Johnson, który pisał o winach w czasach, gdy większej części autorów Magazynu Wino nie było na świecie i który pisze o winach do dziś, zgromadził przez lata niezłą ich kolekcję. Teraz rozległy dom w... więcej »

Artykuł
Bordeaux: kradzież na zamówienie

Pięciu mężczyzn stanie przed sądem z powodu podejrzeń o kradzież Bordeaux na zamówienie. Policja w Bordeaux schwytała pięć osób podejrzanych o kradzież i sprzedaż słynnych bordoskich win, w tym Pétrus, Cheval Blanc, Ausone, Le Pin oraz Yquem. Trzy z podejrzanych osób zostały osadzone w więzieniu i oczekują na proces. Pozostałe dwie zostały na razie zwolnione... więcej »

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Kalendarium imprez
Do góry

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Ta strona korzysta z ciastek - małych plików tekstowych przechowywanych na komputerze użytkownika - celem ułatwienia korzystania z serwisu poprzez zapisywanie informacji o takich akcjach użytkowników jak np zalogowanie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj »

ZAMKNIJ