20.7.2016 Katarzyna Piecychna ,

Tuchów tegoroczną stolicą polskiego winiarstwa

W dniach 5-7 sierpnia w Tuchowie (okolice Tarnowa) odbędzie się I Międzynarodowy Festiwal Wina, I Międzynarodowy Konkurs Win oraz XI Konwent Winiarzy Polskich. Organizatorzy  zapraszają do udziału wszystkich miłośników wina oraz pasjonatów ekoturystyki. Bogaty program pozwoli przybliżyć wszystkim tajniki uprawy winorośli i produkcji wina. Dla osób zainteresowanych produkcją wina będzie to wspaniała okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i wskazówek. Winiarze chętnie podzielą się swoją wiedzą i udzielą porad jak założyć winnicę, pielęgnować ją i na końcu wyprodukować dobre wino. Dla miłośników wina zaplanowano degustacje oraz występy artystyczne.

Zapraszamy w pierwszy weekend sierpnia na tuchowski rynek!

Więcej informacji i szczegółowy program Festiwalu znajdują się na stronie: www.tuchovinifest.pl

 Zachęcamy do śledzenia profilu https://www.facebook.com/tuchovinifest/

oraz do dołączenia do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/146686632409134/

 

 

 

Zdjęcia (4)

Warto przeczytać

Artykuł
Nowa winnica w Zaborze

Trwają przygotowania do utworzenia największej zielonogórskiej winnicy w Zaborze. Jest to wspólne przedsięwzięcie grupy zielonogórskich winiarzy oraz władz regionu. W poniedziałek 26 lipca podpisano porozumienie w tej sprawie, więcej pisze o tym zielonogórski dodatek do Gazety Wyborczej. O samym pomyśle i związanych z nim dylematach piszą w swych blogach... więcej »

Artykuł
Bezpłatne szkolenia dla przyszłych winiarzy

Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia organizuje w dniach 8, 15 i 22 maja br. kolejny cykl bezpłatnych szkoleń adresowanych do początkujących winiarzy i osób, które chciałyby nauczyć się, jak uprawiać winorośl i poprawnie zrobić wino. Szkolenia odbywają się w ramach programu "Uprawa winorośli i produkcja wina w małym gospodarstwie na Podkarpaciu" dofinansowanego... więcej »

Artykuł
Wino z drogerii?

Sieć drogerii Rossmann zaczęła sprzedawać wino. Na razie w 40 sklepach (na ponad 500 sklepów działających w sieci), ale wkrótce ich liczba ma przekroczyć 100. Jak dziennikarzom Gazety Wyborczej powiedział prezes sieci Rossmann Marek Maruszak - Kobiety lubią wino. Dlaczego niby to mężczyzna w domu ma kupować wino? Dlaczego nie kobieta? Więcej informacji na temat planów... więcej »

Artykuł
Nowa ustawa winiarska i stare problemy

Kilkanaście dni temu Sejm przyjął wszystkie poprawki zgłoszone przez Senat do uchwalonej wcześniej przez Sejm nowej ustawy winiarskiej, która dostosowuje prawo polskie do unijnego. Omówienie całej ustawy będzie można przeczytać już niebawem w artykule Wojciecha Bosaka, który ukaże się w czerwcowym numerze Magazynu WINO, tu napiszę jedynie, że zgłoszone przez Senat... więcej »

Artykuł
Vinoforum 2011: cztery medale dla Winnicy Golesz

Cztery srebrne medale zdobyły wina likierowe Winnicy Golesz z Jasła podczas zakończonej w niedzielę, odbywającej się po raz pierwszy w Polsce, dwudziestej edycji międzynarodowego konkursu winiarskiego Vinoforum. Na konkurs, który odbywał się w dniach 14-17 lipca w hotelu Motyl w Krynicy, zgłoszono 318 win z 16 krajów, głównie z Europy Środkowej, ale nie tylko. W... więcej »

Artykuł
Wino z Podkarpacia zdobywa medale

Międzynarodowy konkurs Muvina 2012 zakończył się dla polskich winiarzy sukcesem. Nasze wina zdobyły na Słowacji trzy medale. Organizatorem konkursu jest Muzeum Wina w Preszowie, zaś patronat nad konkursem objęło Międzynarodowe Biuro Winorośli i Wina (OIV) z siedzibą w Paryżu. W tegorocznej 17. edycji 30 międzynarodowych degustatorów klasyfikowało 500 win z 14 krajów. Wina... więcej »

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Kalendarium imprez
Do góry

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Ta strona korzysta z ciastek - małych plików tekstowych przechowywanych na komputerze użytkownika - celem ułatwienia korzystania z serwisu poprzez zapisywanie informacji o takich akcjach użytkowników jak np zalogowanie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj »

ZAMKNIJ