20.7.2016

XI Konwent Polskich Winiarzy

Już tylko parę tygodni dzieli nas od kolejnego XI Konwentu Polskich Winiarzy, który w tym roku w dniach 6 i 7 sierpnia zagości w małopolskim Tuchowie. Przypomnijmy, że Konwent jest najstarszą cykliczną ogólnopolską imprezą polskich winiarzy, organizowaną od 2006 roku jako wspólna inicjatywa dwumiesięcznika Magazyn WINO oraz Polskiego Instytutu Winorośli i Wina. Celem Konwentu jest integracja środowiska polskich winiarzy, a także  krytyczny przegląd i porównanie produkcji naszych winnic z bieżącego rocznika, czemu służą odbywające się od pierwszej edycji tej imprezy degustacje panelowe. Kolejne edycje Konwentu odbywają się corocznie w różnych częściach Polski i są organizowane przez lokalne stowarzyszenia winiarskie i inne miejscowe organizacje. Tak jest również

Organizatorem wykonawczym XI Konwentu Polskich Winiarzy Tuchów 2016 jest Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy.

W tym roku Konwent zawędruje nieprzypadkowo w okolice Tarnowa, ta bowiem część Małopolski stała się w ostatnich latach jednym z najmocniej zawinniczonych rejonów naszego kraju. W dolinach Dunajca i Białej, a także na sąsiednich terenach Pogórzy znajduje się  kilkadziesiąt winnic, z których część prowadzi już zarejestrowaną komercyjną produkcję. Wina z tego regionu często zdobywają medale na polskich oraz zagranicznych konkursach winiarskich i cieszą sie dużym uznaniem konsumentów. Na pewno ich nie zabraknie podczas tegorocznego Konwentu.

Równolegle z Konwentem będzie odbywał się I Międzynarodowy Festiwal Wina w Tuchowie TuchoViniFest 2016.

Serdecznie zapraszamy wszystkich polskich winiarzy do uczestnictwa w tegorocznym Konwencie, a także do zaprezentowania swoich win na konwentowej degustacji.

Wypełnione formularze należy przesłać emailem na adres sekretariatu Konwentu:konwent@instytutwina.pl

Więcej informacji na stronie organizatorów: www.tuchovinifest.pl i http://www.instytutwina.pl/konwent2016_info.htm

Serdecznie zapraszamy!

 

Zdjęcia (2)

Warto przeczytać

Artykuł
Nowa winnica w Zaborze

Trwają przygotowania do utworzenia największej zielonogórskiej winnicy w Zaborze. Jest to wspólne przedsięwzięcie grupy zielonogórskich winiarzy oraz władz regionu. W poniedziałek 26 lipca podpisano porozumienie w tej sprawie, więcej pisze o tym zielonogórski dodatek do Gazety Wyborczej. O samym pomyśle i związanych z nim dylematach piszą w swych blogach... więcej »

Artykuł
Bezpłatne szkolenia dla przyszłych winiarzy

Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia organizuje w dniach 8, 15 i 22 maja br. kolejny cykl bezpłatnych szkoleń adresowanych do początkujących winiarzy i osób, które chciałyby nauczyć się, jak uprawiać winorośl i poprawnie zrobić wino. Szkolenia odbywają się w ramach programu "Uprawa winorośli i produkcja wina w małym gospodarstwie na Podkarpaciu" dofinansowanego... więcej »

Artykuł
Wino z drogerii?

Sieć drogerii Rossmann zaczęła sprzedawać wino. Na razie w 40 sklepach (na ponad 500 sklepów działających w sieci), ale wkrótce ich liczba ma przekroczyć 100. Jak dziennikarzom Gazety Wyborczej powiedział prezes sieci Rossmann Marek Maruszak - Kobiety lubią wino. Dlaczego niby to mężczyzna w domu ma kupować wino? Dlaczego nie kobieta? Więcej informacji na temat planów... więcej »

Artykuł
Nowa ustawa winiarska i stare problemy

Kilkanaście dni temu Sejm przyjął wszystkie poprawki zgłoszone przez Senat do uchwalonej wcześniej przez Sejm nowej ustawy winiarskiej, która dostosowuje prawo polskie do unijnego. Omówienie całej ustawy będzie można przeczytać już niebawem w artykule Wojciecha Bosaka, który ukaże się w czerwcowym numerze Magazynu WINO, tu napiszę jedynie, że zgłoszone przez Senat... więcej »

Artykuł
Vinoforum 2011: cztery medale dla Winnicy Golesz

Cztery srebrne medale zdobyły wina likierowe Winnicy Golesz z Jasła podczas zakończonej w niedzielę, odbywającej się po raz pierwszy w Polsce, dwudziestej edycji międzynarodowego konkursu winiarskiego Vinoforum. Na konkurs, który odbywał się w dniach 14-17 lipca w hotelu Motyl w Krynicy, zgłoszono 318 win z 16 krajów, głównie z Europy Środkowej, ale nie tylko. W... więcej »

Artykuł
Wino z Podkarpacia zdobywa medale

Międzynarodowy konkurs Muvina 2012 zakończył się dla polskich winiarzy sukcesem. Nasze wina zdobyły na Słowacji trzy medale. Organizatorem konkursu jest Muzeum Wina w Preszowie, zaś patronat nad konkursem objęło Międzynarodowe Biuro Winorośli i Wina (OIV) z siedzibą w Paryżu. W tegorocznej 17. edycji 30 międzynarodowych degustatorów klasyfikowało 500 win z 14 krajów. Wina... więcej »

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Kalendarium imprez
Do góry

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Ta strona korzysta z ciastek - małych plików tekstowych przechowywanych na komputerze użytkownika - celem ułatwienia korzystania z serwisu poprzez zapisywanie informacji o takich akcjach użytkowników jak np zalogowanie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj »

ZAMKNIJ