12.10.2017 Redakcja ,

Kandydaci. Odcinek 1.

 

Pierwsza część autoprezentacji Kandydatów w plebiscycie. Dziś opowiedzą o sobie autorzy blogów Lampka Wina, Blurppp. Zapiski z pustyni oraz Powinowaci.

 

Lampka wina

 

Lampka wina

Skąd pomysł bloga winiarskiego?

Z którymś, kolejnym łykiem wina połknąłem haczyk. Zacząłem robić notatki, podczytywać literaturę fachową, chodzić na degustacje. Pomysł na bloga wynikał początkowo z potrzeby usystematyzowania zdobytej wiedzy i zasłyszanych historii. Przez pierwsze dwa lata pisałem anonimowo, pisałem właściwie dla siebie. Po dwóch latach nazbierało mi się około 100 tekstów, z których wybrałem 30 i wydałem własnym nakładem jako książkę (http://lampkawina.com/ksiazka/). To był moment zwrotny. Podpisałem bloga własnym nazwiskiem, zaczęło na niego zaglądać więcej osób.

Jak długo działa Twój blog?

W grudniu strzeli 7 lat.

Dyskont, elegancki sklep specjalistyczny, sklepik osiedlowy – jak wyglądałby Twój blog, gdyby porównać go do sklepu winiarskiego?

Nie jestem znawcą win, raczej entuzjastą, miłośnikiem. Na próżno szukać na LampkaWina.com recenzji win z dyskontów, czy opisu procesów fermentacji. Najbliżej mi do małego sklepiku z winem. Takiego, w którym na ladzie zawsze stoi otwarta butelka, a właściciel opowiada niebywałe historie. Niemniej najbardziej widziałbym się jako tania tawerna z dobrze zaopatrzoną piwniczką i prostą kuchnią. Anegdoty najlepiej snuje się przy stole.

Co zrobisz, jeśli zwyciężysz w plebiscycie czytelników Magazynu Wino na najlepszy blog winiarski?

Nie wiem, będę improwizował.

 

 

   Blurppp. Zapiski z pustyniBlurppp

 

- Skąd pomysł bloga winiarskiego?

Chyba już nie pamiętam. Zacząłem ładnych kilka lat temu, podejrzewam, że miałem potrzebę podzielenia się własnymi odczuciami no i własną pasją 

- Jak długo działa Twój blog?

Pierwszy wpis na blogu 13.01.2010, pierwszy wpis o winie 17.04.2012  (dziś trochę się go wstydzę). Od tego czasu w kategorii wino ukazało się 738 wpisów

- Dyskont, elegancki sklep specjalistyczny, sklepik osiedlowy – jak wyglądałby Twój blog, gdyby porównać go do sklepu winiarskiego?

Chyba żaden z powyższych, raczej taki sklepik z różnościami, gdzie prócz tego co wszędzie czasami trafi się coś nieoczywistego. No i co najważniejsze o doborze asortymentu decyduje właściciel według własnego widzimisię. 

- Co zrobisz, jeśli zwyciężysz w plebiscycie czytelników Magazynu Wino na najlepszy blog winiarski?

Uciesze się i otworzę kolejną butelkę wina. A potem wstawie sobie stosowną grafikę na bloga. Chyba za długo to już robię i za stary jestem by robić cokolwiek innego

 

 

PowinowaciPowinowaci

 

 - Skąd pomysł bloga winiarskiego?

 Od dawna fascynowały nas nowe smaki i zapachy potraw i produktów żywnościowych. Jednak to właśnie w winie znaleźliśmy całą ich złożoność. Kiedy opowiadaliśmy znajomym o tym, co czujemy w winie i dlaczego każde jest dla nas inne, zaczęli nas namawiać, abyśmy o tym pisali. Do tego doszło jeszcze zamiłowanie do podróży i fotografii co znakomicie uzupełniło naszą pasję do wina o bezpośrednie relacje z wizyt i spotkań w winnicach...

- Jak długo działa Wasz blog?

Blog Powinowaci.pl w obecnej formie działa od 2014 roku. Jednakże już w 2012 roku uruchomiliśmy fanpage na facebooku. Jeszcze wcześniej była to grupa zamknięta przeznaczona tylko dla znajomych.

- Dyskont, elegancki sklep specjalistyczny, sklepik osiedlowy: jak wyglądałby Wasz blog, gdyby porównać go do sklepu winiarskiego?

Zdecydowanie dyskont. Nie boimy się tego słowa. Każdy może wejść na stronę Powinowaci.pl i każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Nawet bardziej nas cieszy, kiedy odwiedzają nas ludzie, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w winnym świecie. Staramy się pisać o winach w sposób nieskomplikowany, ale także przekazywać wiedzę i budować kulturę wina.

- Co zrobicie, jeśli zwyciężycie w plebiscycie czytelników Magazynu Wino na najlepszy blog winiarski?

Jeśli Powinowaci.pl zwyciężą w konkursie na najlepszy blog winiarski roku, to będziemy świętować i zorganizujemy dla naszych fanów super imprezę z winem i muzyką. Potem zastanowimy się co jeszcze poprawić, by nasi czytelnicy chętniej do nas powracali.

 

 

Przypominamy, że na ulubiony blog można głosować na stronie

Gali Grand Prix 2017 Magazynu Wino

Zdjęcia (3)

Warto przeczytać

Artykuł
Kandydaci. Odcinek 3.

Jeśli blogi takie, jak W Tango z Winem, Kult Wina i Czerwone czy Białe nie sa Państwu dobrze znane, teraz można się o nich czegoś dowiedzieć. I podjąć decyzję o ewentualnym poparciu w plebiscycie.   W Tango z Winem - Skąd pomysł bloga winiarskiego? Zaczęło się od fascynacji Argentyną, jej kulturą, a szczególnie literaturą. A ponieważ wino stanowi tej kultury ważny element... więcej »

Artykuł
Kandydaci. Odcinek 4.

Korek, kino i strusiek. Brzmi jak absurdalna wersja zabawy w kamień, nożyce, papier, jednak te obiekty mają wspólny mianownik: wino. Zapraszamy do lektury kolejnego odcinka krótkich opowieści na temat winiarskich blogów biorących udział w naszym plebiscycie.   Z Winem do Kina - Skąd pomysł bloga winiarskiego? Blog powstał z inspiracji, jaką niesie dla mnie... więcej »

Artykuł
Grand Prix Magazynu WINO 2013: Blog roku - ogłoszenie listy finalistów

Z przyjemnoscią ogłaszamy, że w drodze żywej dyskusji w gronie redakcji, wyłonilismy dziesięć blogów, które przechodzą do fazy głosowania. Blogi poddamy pod ocenę Czytelników z dniem 11 października 2013. lampkawina.com dotrzechdych.pl enofaza.pl winniczek.eu winnetradycje.wordpress.com blurppp.com mariuszboguszewski.blogspot.com bliskotokaju.pl bialenadczerwonym... więcej »

Artykuł
Blog Roku 2013 - głosowanie

Oddaj głos na ulubiony polski blog winiarski! Oto lista finalistów: lampkawina.com (nr 1) dotrzechdych.pl (nr 2) enofaza.pl (nr 3) winniczek.eu (nr 4) winnetradycje.wordpress.com (nr 5) blurppp.com (nr 6) mariuszboguszewski.blogspot.com (nr 7) bliskotokaju.pl (nr 8) bialenadczerwonym.blogspot.com (nr 9) jakubmalecki.com (nr 10)... więcej »

Artykuł
Blog Roku 2014 - głosowanie

Oddaj głos na ulubiony polski blog winiarski! Oto lista finalistów: enofaza.pl (nr 1) winnetradycje.wordpress.com (nr 2) mariuszboguszewski.blogspot.com (nr 3) bliskotokaju.pl (nr 4) jakubmalecki.com (nr 5) winonawidelcu.pl (nr 6) winiacz.blogspot.com (nr 7) winettoo.blogspot.com (nr 8) Wyślij mail na adres blogroku@magazynwino.pl podając w tytule odpowiedni numer,... więcej »

Artykuł
Blog Roku 2014 - głosowanie potrwa do 10 października!

Oddaj głos na ulubiony polski blog winiarski! Oto lista finalistów: enofaza.pl (nr 1) winnetradycje.wordpress.com (nr 2) mariuszboguszewski.blogspot.com (nr 3) bliskotokaju.pl (nr 4) jakubmalecki.com (nr 5) winonawidelcu.pl (nr 6) winiacz.blogspot.com (nr 7) winettoo.blogspot.com (nr 8) Wyślij mail na adres blogroku@magazynwino.pl podając... więcej »

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Kalendarium imprez
Do góry

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Ta strona korzysta z ciastek - małych plików tekstowych przechowywanych na komputerze użytkownika - celem ułatwienia korzystania z serwisu poprzez zapisywanie informacji o takich akcjach użytkowników jak np zalogowanie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj »

ZAMKNIJ