13.10.2017 Redakcja ,

Kandydaci. Odcinek 2.

Dziś poczytamy o kolejnych trzech kandydaturach: Winiaczu, Literkach, Butelkach, Kilometrach oraz Winotesie. Miłej lektury.

 

Winiacz

 Winiacz

- Skąd pomysł bloga winiarskiego?

Wino fascynowało mnie od dawna – jako unikatowy napój, który był i w mitologiach, i książkach, i filmach… Coś o wiele szlachetniejszego niż wódka i piwo, zrodzony z rolnictwa, a wielbiony bardziej przez arystokrację niż chłopstwo. Poza tym miałem dość pytań znajomych, jak smakowało mi to wino, a jak tamto. Stwierdziłem, że mogę o tym raz napisać, a oni przeczytają!

- Jak długo działa Twój blog?

3 lutego 2013 r. ukazał się pierwszy post.

 - Dyskont, elegancki sklep specjalistyczny, sklepik osiedlowy – jak wyglądałby Twój blog, gdyby porównać go do sklepu winiarskiego?

Raczej osiedlowy dyskont – czyli taki sklep, gdzie kupuje wino przeciętny nabywca. Choć może czasem są pewne niespodzianki :)

- Co zrobisz, jeśli zwyciężysz w plebiscycie czytelników Magazynu Wino na najlepszy blog winiarski?

O rety, będę musiał jakiś strój wykwintny zacząć organizować, bo w końcu dostanę zaproszenie na bankiet!

 

 

Literki, Butelki, Kilometry

 

lbk- Skąd pomysł bloga winiarskiego?

Lubimy pić wino i lubimy pisać, a wina opisywaliśmy na własne potrzeby w pliku tekstowym, żeby utrwalić wrażenia. Stwierdziliśmy, że skoro i tak te opisy powstają, to warto założyć bloga i upublicznić nasze opinie, refleksje i informacje. Tym bardziej że brakowało nam w polskim „internecie winiarskim” częstego publikowania tekstów o winach z – umownie pojmowanej – Europy Środkowej. Brakowało nam też tekstów o winach niedrogich (a zarazem niekoniecznie masowo-dyskontowych), bezpretensjonalnych, o piciu dla przyjemności samego picia, bez otoczki snobizmu, punktomanii, zawodowego degustatorstwa, kolekcjonerstwa doznań itd. No to założyliśmy taki blog – jednym miłośnikom wina spodoba się taka wizja, innym nie, ale nam prowadzenie bloga sprawia jak na razie przyjemność.

- Jak długo działa Wasz blog?

Od przełomu lutego i marca 2016 roku. Do dzisiaj opublikowaliśmy ponad 120 wpisów, z czego 80% dotyczy wina i winiarstwa, reszta to podróże i książki.

- Dyskont, elegancki sklep specjalistyczny, sklepik osiedlowy – jak wyglądałby Wasz blog, gdyby porównać go do sklepu winiarskiego?

Nie byłby żadnym z wymienionych przybytków. Byłby, mamy nadzieję, czymś na kształt małej winoteki z miasta lub miasteczka w Czechach. To zwykle bezpretensjonalny, skromny, trochę nawet przaśny sklepik. Właściciele są pasjonatami, zajmują się winem z chęci, a nie tylko dlatego, że coś muszą robić, gdzieś zarabiać, gdzieś pracować, coś sprzedawać. Mają ograniczony wybór wina – niemal zawsze tylko od swoich rodaków, 5-7 producentów, ceny do równowartości maksymalnie 50 zł w kraju bogatszym niż Polska. Za to wina są starannie dobrane, rzadko kiedy trafiają się kiepskie, ich producenci są dobrze znani sprzedającym. Można tam przyjść, pogadać, spróbować, otrzymać poradę, bez pośpiechu, w serdecznej atmosferze, kupić niedrogie i dobre wino od niewielkiego producenta. My jako blog oczywiście nie jesteśmy tacy fajni, ale powyższy opis to dobry ideał.

- Co zrobicie, jeśli zwyciężycie w plebiscycie czytelników Magazynu Wino na najlepszy blog winiarski?

Ucieszymy się i otworzymy dobrą butelkę. Jest już chłodno, więc będzie to zapewne pinot noir 2014 od Petra Kočaříka z Čejkovic.

 

 

Winoteswinotes

 

- Skąd pomysł bloga winiarskiego?

Wydawało mi się to naturalną konsekwencją fascynacji winem. Smak wina jest ulotny, efemeryczny. Byłoby żal nie zostawić żadnego śladu po doznaniach, jakie niesie dana butelka.

- Jak długo działa Twój blog?

Prowadzę bloga od 2014 roku, ale miałem kilka dłuższych przerw.

- Dyskont, elegancki sklep specjalistyczny, sklepik osiedlowy – jak wyglądałby Twój blog, gdyby porównać go do sklepu winiarskiego?

Przyjemnie byłoby powiedzieć, że sklep specjalistyczny, ale nieraz piszę też o winach z dyskontów. Moim najpopularniejszym wpisem jest recenzja prosecco z dyskontu, muszę więc brać to pod uwagę.

- Co zrobisz, jeśli zwyciężysz w plebiscycie czytelników Magazynu Wino na najlepszy blog winiarski?

Cytując Duńczyka z Vabanku: Jak to się uda, to się chyba upiję.

 

 

Przypominamy, że na ulubiony blog można głosować na stronie

Gali Grand Prix 2017 Magazynu Wino

Zdjęcia (3)

Warto przeczytać

Artykuł
Grand Prix Magazynu WINO 2013: Blog roku - ogłoszenie listy finalistów

Z przyjemnoscią ogłaszamy, że w drodze żywej dyskusji w gronie redakcji, wyłonilismy dziesięć blogów, które przechodzą do fazy głosowania. Blogi poddamy pod ocenę Czytelników z dniem 11 października 2013. lampkawina.com dotrzechdych.pl enofaza.pl winniczek.eu winnetradycje.wordpress.com blurppp.com mariuszboguszewski.blogspot.com bliskotokaju.pl bialenadczerwonym... więcej »

Artykuł
Blog Roku 2013 - głosowanie

Oddaj głos na ulubiony polski blog winiarski! Oto lista finalistów: lampkawina.com (nr 1) dotrzechdych.pl (nr 2) enofaza.pl (nr 3) winniczek.eu (nr 4) winnetradycje.wordpress.com (nr 5) blurppp.com (nr 6) mariuszboguszewski.blogspot.com (nr 7) bliskotokaju.pl (nr 8) bialenadczerwonym.blogspot.com (nr 9) jakubmalecki.com (nr 10)... więcej »

Artykuł
Blog Roku 2014 - głosowanie

Oddaj głos na ulubiony polski blog winiarski! Oto lista finalistów: enofaza.pl (nr 1) winnetradycje.wordpress.com (nr 2) mariuszboguszewski.blogspot.com (nr 3) bliskotokaju.pl (nr 4) jakubmalecki.com (nr 5) winonawidelcu.pl (nr 6) winiacz.blogspot.com (nr 7) winettoo.blogspot.com (nr 8) Wyślij mail na adres blogroku@magazynwino.pl podając w tytule odpowiedni numer,... więcej »

Artykuł
Blog Roku 2014 - głosowanie potrwa do 10 października!

Oddaj głos na ulubiony polski blog winiarski! Oto lista finalistów: enofaza.pl (nr 1) winnetradycje.wordpress.com (nr 2) mariuszboguszewski.blogspot.com (nr 3) bliskotokaju.pl (nr 4) jakubmalecki.com (nr 5) winonawidelcu.pl (nr 6) winiacz.blogspot.com (nr 7) winettoo.blogspot.com (nr 8) Wyślij mail na adres blogroku@magazynwino.pl podając... więcej »

Artykuł
Najlepszy blog winiarski 2017 - plebiscyt czytelników

Tradycją każdego Grand Prix Magazynu Wino stały się nagrody dla polskich blogerów winiarskich przyznawane równolegle przez redakcję oraz czytelników głosujących w plebiscycie. Redaktorzy już dokonali wyboru, teraz czas na czytelników. Przedstawiamy Państwa uwadze 18 blogów koncentrujących się na tematyce winiarskiej. Oto one:   - 4senses Tv -... więcej »

Artykuł
Kandydaci. Odcinek 5.

Szanowni! Nazywamy się Magazyn Wino, organizujemy plebiscyt na najlepszy blog roku, a Wy czytacie kolejną odsłonę blogerskich autoprezentacji!   4senses.tv - Skąd pomysł bloga winiarskiego?  W okresie początków miałem sklep winiarski i kolega zasugerował, abym promował ten sklep w ten sam sposób, co Gary Vaynerchuk, nietuzinkowa osoba, dzisiaj guru w dziedzinie... więcej »

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Kalendarium imprez
Do góry

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Ta strona korzysta z ciastek - małych plików tekstowych przechowywanych na komputerze użytkownika - celem ułatwienia korzystania z serwisu poprzez zapisywanie informacji o takich akcjach użytkowników jak np zalogowanie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj »

ZAMKNIJ