15.10.2017 Redakcja ,

Kandydaci. Odcinek 4.

Korek, kino i strusiek. Brzmi jak absurdalna wersja zabawy w kamień, nożyce, papier, jednak te obiekty mają wspólny mianownik: wino. Zapraszamy do lektury kolejnego odcinka krótkich opowieści na temat winiarskich blogów biorących udział w naszym plebiscycie.

 

Z Winem do KinaPiotr Wdowiak

- Skąd pomysł bloga winiarskiego?

Blog powstał z inspiracji, jaką niesie dla mnie kino. Z impulsu, jaki daje poznawanie i smakowanie wina. Chciałem połączyć te dwa światy. Dlatego na blogu do dobrych (a przynajmniej ciekawych) filmów dobieram smakowo i ideowo współbrzmiące wina. Opowiadam o kinie słodko, ale i wytrawnie.

- Jak długo działa Twój blog?

Od grudnia 2014.

- Dyskont, elegancki sklep specjalistyczny, sklepik osiedlowy – jak wyglądałby Twój blog, gdyby porównać go do sklepu winiarskiego?

Elegancki sklep specjalistyczny, ale blisko ludzi.

- Co zrobisz, jeśli zwyciężysz w plebiscycie czytelników Magazynu Wino na najlepszy blog winiarski?

Wypiję z przyjaciółmi butelkę wina za sukces.  Będę też dalej rozwijał swoją pasję, jaką jest wino. Zainwestuję także w kolejne poziomy egzaminu WSET.

 

korek od winaKorek od Wina

- Skąd pomysł bloga winiarskiego?

Z pasji. Wino pociągało mnie na długo przed tym, zanim wpadłam na pomysł założenia bloga.  A wpadłam w momencie gdy zorientowałam się, że wino jest głównym tematem prowadzonych przeze mnie rozmów. Tyle, że nie każdy z moich rozmówców chce o nim słuchać... Cóż było więc robić – zaczęłam pisać.

- Jak długo działa Twój blog?

To będzie już 3 lata! Pierwszy wpis pojawił się  na blogu  4.04.2014 roku , łatwo więc zapamiętałam tę datę.

- Dyskont, elegancki sklep specjalistyczny, sklepik osiedlowy – jak wyglądałby Twój blog, gdyby porównać go do sklepu winiarskiego?

Ani dyskont, ani sklep specjalistyczny czy osiedlowy. Byłoby to miejsce, gdzie wino nie jest tylko towarem.  Jest istotą i główną wartością. I każdy znalazłby w tym miejscu coś dla siebie. Każdy byłby tam mile widziany - nie ważne czy na winach się zna, czy wręcz przeciwnie.  Byłoby to miejsce gdzie o winie mówi się zrozumiale, bez zadęcia i dusznej otoczki elitarności. Głęboko wierzę w to, że tylko takie podejście sprawi, że picie wina w Polsce stanie się nie tylko powszechne, ale także naturalne.

- Co zrobisz, jeśli zwyciężysz w plebiscycie czytelników Magazynu Wino na najlepszy blog winiarski?

Odpowiedź może być tylko jedna: otworzę butelkę dobrego wina! No i oczywiście podziękuję wszystkim tym, którzy zechcieli oddać na mnie swój głos.  W końcu to miłe wiedzieć, że jest się czytanym, czyż nie?

 

Wieczorne wino ze struśkiemStrusiek

Skąd pomysł bloga winiarskiego?

Nie było żadnego pomysłu na bloga. W pewnym momencie życia potrzebowałem usprawiedliwienia przed światem i samym sobą, że piję o wiele za dużo. Społecznie akceptowane jest picie jakościowych win z większą częstotliwością niż mocnych alkoholi., gdyż w świadomości są bardziej dostojne. Do tego wybór win jest o wiele większy niż czterdziestoprocentowych destylatów. Coś co było na początku facebookową zabawą powoli zaczęło zmieniać się w blog.

Jak długo działa Twój blog?

Od kwietnia 2015

Dyskont, elegancki sklep specjalistyczny, sklepik osiedlowy – jak wyglądałby Twój blog, gdyby porównać go do sklepu winiarskiego?

Przaśny sklepik osiedlowy zatowarowany jak sklep specjalistyczny

Co zrobisz, jeśli zwyciężysz w plebiscycie czytelników Magazynu Wino na najlepszy blog winiarski?

Z jeszcze większą energią będę organizować z importerami degustację win w formie zabawy dla osób, które chcą dowiedzieć się o nich czegoś więcej, ale wstydzą się swojej niewiedzy lub nie rozumieją enożargonu.   

 

 

Przypominamy, że na ulubiony blog można głosować na stronie

Gali Grand Prix 2017 Magazynu Wino

 

Zdjęcia (3)

Warto przeczytać

Artykuł
Kandydaci. Odcinek 1.

  Pierwsza część autoprezentacji Kandydatów w plebiscycie. Dziś opowiedzą o sobie autorzy blogów Lampka Wina, Blurppp. Zapiski z pustyni oraz Powinowaci.   Lampka wina   Skąd pomysł bloga winiarskiego? Z którymś, kolejnym łykiem wina połknąłem haczyk. Zacząłem robić notatki, podczytywać literaturę fachową, chodzić na degustacje. Pomysł na bloga wynikał... więcej »

Artykuł
Kandydaci. Odcinek 3.

Jeśli blogi takie, jak W Tango z Winem, Kult Wina i Czerwone czy Białe nie sa Państwu dobrze znane, teraz można się o nich czegoś dowiedzieć. I podjąć decyzję o ewentualnym poparciu w plebiscycie.   W Tango z Winem - Skąd pomysł bloga winiarskiego? Zaczęło się od fascynacji Argentyną, jej kulturą, a szczególnie literaturą. A ponieważ wino stanowi tej kultury ważny element... więcej »

Artykuł
Grand Prix Magazynu WINO 2013: Blog roku - ogłoszenie listy finalistów

Z przyjemnoscią ogłaszamy, że w drodze żywej dyskusji w gronie redakcji, wyłonilismy dziesięć blogów, które przechodzą do fazy głosowania. Blogi poddamy pod ocenę Czytelników z dniem 11 października 2013. lampkawina.com dotrzechdych.pl enofaza.pl winniczek.eu winnetradycje.wordpress.com blurppp.com mariuszboguszewski.blogspot.com bliskotokaju.pl bialenadczerwonym... więcej »

Artykuł
Blog Roku 2013 - głosowanie

Oddaj głos na ulubiony polski blog winiarski! Oto lista finalistów: lampkawina.com (nr 1) dotrzechdych.pl (nr 2) enofaza.pl (nr 3) winniczek.eu (nr 4) winnetradycje.wordpress.com (nr 5) blurppp.com (nr 6) mariuszboguszewski.blogspot.com (nr 7) bliskotokaju.pl (nr 8) bialenadczerwonym.blogspot.com (nr 9) jakubmalecki.com (nr 10)... więcej »

Artykuł
Blog Roku 2014 - głosowanie

Oddaj głos na ulubiony polski blog winiarski! Oto lista finalistów: enofaza.pl (nr 1) winnetradycje.wordpress.com (nr 2) mariuszboguszewski.blogspot.com (nr 3) bliskotokaju.pl (nr 4) jakubmalecki.com (nr 5) winonawidelcu.pl (nr 6) winiacz.blogspot.com (nr 7) winettoo.blogspot.com (nr 8) Wyślij mail na adres blogroku@magazynwino.pl podając w tytule odpowiedni numer,... więcej »

Artykuł
Blog Roku 2014 - głosowanie potrwa do 10 października!

Oddaj głos na ulubiony polski blog winiarski! Oto lista finalistów: enofaza.pl (nr 1) winnetradycje.wordpress.com (nr 2) mariuszboguszewski.blogspot.com (nr 3) bliskotokaju.pl (nr 4) jakubmalecki.com (nr 5) winonawidelcu.pl (nr 6) winiacz.blogspot.com (nr 7) winettoo.blogspot.com (nr 8) Wyślij mail na adres blogroku@magazynwino.pl podając... więcej »

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Kalendarium imprez
Do góry

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Ta strona korzysta z ciastek - małych plików tekstowych przechowywanych na komputerze użytkownika - celem ułatwienia korzystania z serwisu poprzez zapisywanie informacji o takich akcjach użytkowników jak np zalogowanie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj »

ZAMKNIJ