26.4.2010 Wojciech Bońkowski ,

Chianti - to brzmi dumnie. Ta nazwa, zmysłowa, szykowna, pełna historycznego bagażu i bukolicznej obietnicy, znana jest każdemu winomanowi. Nie ma może włoskiej apelacji, która startowałaby na dzisiejszych rynkach z większym kredytem zaufania. Toskańscy winiarze wiedzą o tym i pamiętają błędy, które popełnili w XX wieku. Dla Chianti rozpoczyna się dziś nowe otwarcie. Czy zasłuży na wejście do światowego panteonu? Naszym zdaniem już zasługuje.

Zapraszamy na podróż po tutejszych wzgórzach, wzdłuż cyprysowych alej, po kamiennych piwnicach, gdzie beczko pamiętają Wielkiego Księcia. Nie ma nic bardziej ożywczego, niż łyk dobrego sangiovese. Chodźcie z nami!

 

Tekst opublikowano w numerze 39 (3/2009)

Zdjęcia (1)

Warto przeczytać

Artykuł
Tunning Chianti Classico

Konsorcjum Chianti Classico wprowadza nową kategorię win, odmładza logo i stawia na lepszą identyfikację marki.   Tomasz Prange-Barczyński

Artykuł
Karabinierzy przejęli 30 tys. butelek fałszywego brunello di Montalcino

Ponad 30 tysięcy butelek fałszywego czerwonego wina Brunello di Montalcino i Chianti skonfiskowali karabinierzy w środkowych Włoszech. Trunek niskiej jakości z podrobionymi etykietkami przeznaczony był do sprzedaży w kraju i za granicą. Ansa podała w czwartek, że karabinierzy ze Sieny i Florencji skonfiskowali fałszywe wino w hurtowniach, sklepach, dużych sieciach sprzedaży i w winiarniach... więcej »

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Kalendarium imprez
Do góry

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Ta strona korzysta z ciastek - małych plików tekstowych przechowywanych na komputerze użytkownika - celem ułatwienia korzystania z serwisu poprzez zapisywanie informacji o takich akcjach użytkowników jak np zalogowanie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj »

ZAMKNIJ