Grzegorz 21.10.2016 08:32

Jeśli jesteście tak wielkimi fanami wina z okolic Werony to podzielcie się waszymi ulubionymi pozycjami i wrażeniami z odwiedzonych winiarzy. Sam coś powiem od siebie, może powstanie ładne kompendium o winiarzach z okolic Werony. ;) Jeśli Werona to dla mnie kilka obowiązkowych wizyt. (nie sugerujcie się kolejnościa) Venturini - ma bardzo dobre wina w bardzo dobrej cenie (będę podawał ceny jakie bez problemu udało mi się z nim wytargować) Podstawowa valpolicella classico- nawet nie próbowałem bo kosztowała tylko 4€ Valpolicella classico superiore 5,5€ pijalna w sam raz, żeby otworzyć jak ktoś przychodzi i nie zna się na winie, żeby nie było szkoda. Valpolicella classico superiore ripasso 8€ - tu jest już moc, aromaty bardzo wyraźne, szczególnie po 2 godzinach od otwarcia, czuć dużo owocu. Massimino 12€ wino ma nazwę po ojcu obecnego winiarza, niesamowicie owocowe, sam zabrałem 3 skrzynki tego wina, smak wyraźny i tak specyficzny i nie do zapomnienia (lepszy 100x od Arele od Tommasiego) Amarone classico superiore 24€ po prostu bardzo dobre amarone w super cenie, to amarone znajduje się w ścisłej czołówce wina jakie piłem (szczególnie kiedy pomyślę sobie o cenie :D) Passito 500ml 12€ bardzo dobre gęste, owocowe, trochę nutek z miodu Reciotto (tańsze)750ml 12€ całkiem całkiem, słodziutke, owocowe, wyraźne jak je skosztowałem powiedziałem sobie, że tego też trochę zabiorę, ale Reciotto (droższe) 500ml 15€ zdecydowanie najlepsze czerwone wino jakie piłem, kiedy po przyjeździe do polski, kiedyś podałem je gościom nie potrafili się nachwalić :D Oliwa 9€ - jak ktoś kupuje oliwę, a nie te byle co, które jest na sklepowych półkach to warto u niego, bo cena na prawdę super, za taką jakość produktu.

Tommasi Na jego temat nie chcę się rozpisywać bo w tym roku mnie rozczarował, jedyne wino które mogę wam polecić, które rzeczywiście można kupić w ciemno to Arele, kiedy się je otworzy jako pierwsze wino, rzeczywiście jest nieziemskie, o bukiecie i smaku tak obfitym, że konweracja przy winie schodzi na drugi plan, cena to 9 czy 10€, Amarone tommasi ma dobre, ciut droższe niż Venturini 28€, ale bardziej owocowe i pijalne z większą obfitością smaków ma Venturini.

Allegrini (ci którzy się orientują, wiedzą że to jest druga półka) La grola - na mnie szału nie zrobiła, może dlatego, że winem które piłem przed nią było amarone od Tommasiego :D ale też czzekałem na parę innych pozycji które miały być podane. Palazzo della torre 13€- po prostu omnommnom, niesamowity owoc, bardzo bardzo pijalne, smakuje nawet laikom, w temperaturze 14'C jest idealne, bardzo mi się w nim podoba to, że ma niesamowicie poziomkowy zapach, który jest tylko grą wstępną do tego co się dzieje w ustach po pierwszym łyku. Valpolicella superiore 13,5€ przed najlepsza valpolicella jaką piłem, ma bardzo intensywny zapach i smak, kiedy myślę o valpolicelli czuję smak tej od allegriniego, ma taką bardzo przyjemną gęstość i taki finish z ciemnych owoców jeżyna, aronia, bardzo przyjemnie się ją pije Amarone classico 56€ puki co najlepsze amarone jakie piłem, jednak jest pewna sprawa 56€, za tą cenę mam 2 amarone od venturiniego, jednak gdybym kiedyś miał na tyle dużo pieniędzy, że moim ograniczeniem byłaby ładowność auta, a nie ilość pieniędzy w portfelu wybrałbym właśnie amarone od allegriniego. La Poja 72€- Najlepsze wino jakie kiedykolwiek piłem, nie da się tego wina określić, jak innych, to jest to wino, które otrzymało miano najlepszego wina jakie w całym swoim życiu piłem, tej kto jeździ i próbuje, wie o czym mówię. To wino to takzwane super veronesse, czyli taki supertoscan z werony :D Degani Powiem tak, do deganiego opłaca się jeździć po jego lepsze amarone, które kosztuje tylko 15€!!! to jest w niebo wzięcie jak za te pieniądze i rzeczywiście smakuje jak amarone, a nie jak lepsza valpolicella superiore ripasso.


Odpowiedz:

Kalendarium imprez
Do góry

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Ta strona korzysta z ciastek - małych plików tekstowych przechowywanych na komputerze użytkownika - celem ułatwienia korzystania z serwisu poprzez zapisywanie informacji o takich akcjach użytkowników jak np zalogowanie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj »

ZAMKNIJ