Miranda 27.01.2010 11:23

pytanie moze trochę amatorskie....ale.
proszę wyobrazić sobie taka sytuafcję, ktos nie znając sie zbytnio na winach kupuje w jakimś sklepie wino sredniej jakości, z postanowieniem, że będzie leżało do... np 10.15 lub 25rocznicy ślubu lub pełnoletności potomka. Po tym okresie jak akie wino ma wyglądać i smakować...? jakie mogą być objawy dyskwalifikujące wino do konsumpcji...


28.01.2010 05:25

Trudno udzielić zwięzłej odpowiedzi na te pytania, sprawa jest złożona. Różne wina starzeją się różnie, większość z nich raczej nie doczeka 10 lat w formie pozwalającej się nim cieszyć. Podstawowym kryterium jak zawsze będzie indywidualny odbiór: jeśli po otwarciu butelki znajdziemy w winie coś ciekawego, będzie to znaczyć, że wino wciąż żyje. Jeśli będziemy czuć tylko piwniczną starość, wino nie dotrwało. Spróbować zawsze można, nawet jeśli wino już dawno jest martwe, alkohol nie dopuści do rozwoju bakterii czy innych organizmów, które mogłyby nam zaszkodzić.


gramzioch 10.02.2010 11:58

Czesc
Jesli kupujesz wino z zamiarem trzymania go dluzej to lepiej wydac troche wiecej pieniedzy niz kupic srednie wino.Jako amator i tak nie bedzie dla ciebie roznicy czy kupisz wino teraz i bedziesz je trzymal 25 lat czy kupisz wino 2 dni przed rocznica.
Jesli nie masz warunkow do trzymania wina to lepiej nie kupowac.
Bo po 20 latach mozesz sie niezle zdziwic.
Pozdrawiam


deo 12.02.2010 09:27

A mi taki pomysł przyszedł do głowy a'propos win, które mają być przechowywane na jakąś okazję - a gdyby tak kupić nierocznikowego, ale porządnego szampana? Powinien wytrzymać 20 lat. Datę zakupu można samemu napisać na etykiecie. Aha, jeśli ma to być trzymane do 20 rocznicy ślubu to proponuję 2 butelki, żeby można było się podzielić przy rozwodzie :-)


Odpowiedz:

Kalendarium imprez
Do góry

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Ta strona korzysta z ciastek - małych plików tekstowych przechowywanych na komputerze użytkownika - celem ułatwienia korzystania z serwisu poprzez zapisywanie informacji o takich akcjach użytkowników jak np zalogowanie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj »

ZAMKNIJ