Jacek 08.01.2013 12:58

Zastanawiam się dlaczego kupując wino na kieliszki w restauracjach, jesteśmy skazani na wino tragicznej jakości. Bo albo jest to wino stołowe z boxów , albo butelki otwarte nie wiadomo kiedy.
Czy restauracje zamiast inwestować w kolejne, meble eksponujące butelki ( które w takiej formie przechowywania naradzają tylko wina na psucie ) zainwestują w systemy zabezpieczeń otwartych butelek tak aby klient miał możliwość zamawiania jakiegokolwiek wina na kieliszki z gwarancją jego jakości.
Łatwiej jest zamówić w restauracji kieliszek wina niż kupować kota w worku w zamkniętej butelce.
Już nie wspominając o tym że idealnym byłoby zamówić kilka różnych typów wina do posiłku.


Beata sommeglie z Toskany 12.01.2013 04:25

Racja.powiem szczerze,ze istnieje wino w boxach 5-10-20 litrowych i to o super jakosci,trzeba wiedziec gdzie go kupic .takie wino moze sie przechowywac spokojnie do 14 dni otwarte.Moim zdaniem krople takiego wina powinien klient dostac do sprobowania zanim zamowi.a jesli chodzi o wina butelkowane w restauracjach,to sam wlasciciel,zeby zdobyc klientow powiniem organizowac kolacje z ich degustacja ,wtedy klient ma mozliwosc ich poznania.


Jacek 14.01.2013 11:18

Pani Beato, nie rozmawiamy o winach z boxów bo te będą zawsze winami z boxów. Krowa choć najpiękniejsza nie będzie nigdy koniem wyścigowym. Boxy to inna kategoria Win. Tak przy okazji to z uważam ze szacunek dla przyszłego zawodu sommeliera powinien być jednak silniejszy niż chęć zareklamowania boxów. Jesli będę chciał kupic tak bliskie Pani wino Nobile di Montepulciano to przecież nie kupie go w boxach, a w kieliszkach ostatnie Nobile ( Poliziano)jakie mi zaproponowano w **** hotelu było otwarte ponad dwa tygodnie i niczym nie zabezpieczone- DRAMAT.
Dobry Expres do kawy kosztuje tyle co urządzenia zabezpieczające wina na kilka tygodni po otwarciu.
Niezrozumiałe jest to ze nie widać takich urządzeń w restauracjach


Dominika 12.12.2017 12:29

Absolutnie tak, ja właśnie zrobiłam prezenty świąteczne i zamówiłam piękny zestaw "Bohemia" tutaj https://mensahome.eu/wyszukaj/wszystkie/Nakrycie-stolu-pl,Kieliszki-pl,,Do-wina-pl - jestem bardzo zadowolona z zakupów :)


Dominika 12.12.2017 12:29

Absolutnie tak, ja właśnie zrobiłam prezenty świąteczne i zamówiłam piękny zestaw "Bohemia" tutaj https://mensahome.eu/wyszukaj/wszystkie/Nakrycie-stolu-pl,Kieliszki-pl,,Do-wina-pl - jestem bardzo zadowolona z zakupów :)


Odpowiedz:

Kalendarium imprez
Do góry

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Ta strona korzysta z ciastek - małych plików tekstowych przechowywanych na komputerze użytkownika - celem ułatwienia korzystania z serwisu poprzez zapisywanie informacji o takich akcjach użytkowników jak np zalogowanie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj »

ZAMKNIJ