6.8

N

Winnica Janowice k.Zakliczyna, 06.08.2017
Vitis Music Sfera Festival 2017

VMS Festival Artysci

 

VITIS MUSIC SFERA FESTIVAL 2017 to tygodniowe święto muzyki w małopolskiej Winnicy w Janowicach. Między 6-12 sierpnia na letniej scenie wystąpią artyści z Polski, Włoch i Francji. Zabrzmi muzyka klasyczna, jazzowa i rozrywkowa. Wystąpi 17 artystów – kameralistów i solistów oraz orkiestra smyczkowa podczas koncertu finałowego. Muzycy, którzy na co dzień występują w wielkich salach koncertowych świata, spotkają się w Janowicach, aby rozpocząć nową tradycję plenerowych koncertów na winnicy.

Celem imprezy jest spopularyzowanie muzyki wśród mieszkańców Janowic i okolicznych miejscowości  oraz promowanie wybitnie uzdolnionych artystów, reprezentujących różne gatunki muzyki.

Mocno zróżnicowany program koncertów ma na celu pokazać, że muzyka, tak jak wino, niejedno ma imię. Niemożliwym wydaje się ocenić czy lepsze jest wino białe czy czerwone, słodkie czy wytrawne, musujące czy beczkowe, tak samo trudno powiedzieć czy ciekawsza jest muzyka Bacha czy Mozarta, Redmana czy Coltrane’a. Dlatego na festiwalu przedstawione będą różne gatunki i rodzaje brzmień – śpiew operowy i wokal z pogranicza akustycznego popu, skrzypce w wersji Vivaldiego oraz skrzypce loopujące dźwięk połączone z wokalem  w stylu poezji śpiewanej. Będzie również muzyka kameralna z gitarą, klarnetem, wiolonczelą i fortepianem. Pojawi się też klasyczny kwartet smyczkowy, trio jazzowe oraz orkiestra kameralna.

Wybór muzyki, jak i wina jest kwestią gustu, dlatego organizatorzy zapewnili szeroki wachlarz programu, aby każdy festiwalowy wieczór był niepowtarzalny.

Tygodniowe święto muzyki będzie odbywać się corocznie na letniej scenie w małopolskiej Winnicy w Janowicach, co jest niewątpliwą okazją do promocji gminy Pleśna, pobliskich atrakcji turystycznych oraz wyrobów regionalnych.

Magazyn Wino jest patronem medialnym wydarzenia - w imieniu organizatorów zapraszamy!

http://www.vitismusicsfera.pl/bilety/


Kalendarium imprez
Do góry

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER


Ta strona korzysta z ciastek - małych plików tekstowych przechowywanych na komputerze użytkownika - celem ułatwienia korzystania z serwisu poprzez zapisywanie informacji o takich akcjach użytkowników jak np zalogowanie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj »

ZAMKNIJ