XI Konwent Polskich Winiarzy
2016-07-20

Już tylko parę tygodni dzieli nas od kolejnego XI Konwentu Polskich Winiarzy, który w tym roku w dniach 6 i 7 sierpnia zagości w małopolskim Tuchowie. Przypomnijmy, że Konwent jest najstarszą cykliczną ogólnopolską imprezą polskich winiarzy, organizowaną od 2006 roku jako wspólna inicjatywa dwumiesięcznika Magazyn WINO oraz Polskiego Instytutu Winorośli i Wina. Celem Konwentu jest integracja środowiska polskich winiarzy, a także  krytyczny przegląd i porównanie produkcji naszych winnic z bieżącego rocznika, czemu służą odbywające się od pierwszej edycji tej imprezy degustacje panelowe. Kolejne edycje Konwentu odbywają się corocznie w różnych częściach Polski i są organizowane przez lokalne stowarzyszenia winiarskie i inne miejscowe organizacje. Tak jest również

Organizatorem wykonawczym XI Konwentu Polskich Winiarzy Tuchów 2016 jest Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy.

W tym roku Konwent zawędruje nieprzypadkowo w okolice Tarnowa, ta bowiem część Małopolski stała się w ostatnich latach jednym z najmocniej zawinniczonych rejonów naszego kraju. W dolinach Dunajca i Białej, a także na sąsiednich terenach Pogórzy znajduje się  kilkadziesiąt winnic, z których część prowadzi już zarejestrowaną komercyjną produkcję. Wina z tego regionu często zdobywają medale na polskich oraz zagranicznych konkursach winiarskich i cieszą sie dużym uznaniem konsumentów. Na pewno ich nie zabraknie podczas tegorocznego Konwentu.

Równolegle z Konwentem będzie odbywał się I Międzynarodowy Festiwal Wina w Tuchowie TuchoViniFest 2016.

Serdecznie zapraszamy wszystkich polskich winiarzy do uczestnictwa w tegorocznym Konwencie, a także do zaprezentowania swoich win na konwentowej degustacji.

Wypełnione formularze należy przesłać emailem na adres sekretariatu Konwentu:konwent@instytutwina.pl

Więcej informacji na stronie organizatorów: www.tuchovinifest.pl i http://www.instytutwina.pl/konwent2016_info.htm

Serdecznie zapraszamy!