Jesień Enologiczna w Krakowie
2018-09-26

Jesień Enologiczna to niezwykłe wydarzenie kulturalne, które jednoczy coraz liczniejsze grono miłośników wina i produktów regionalnych. Przed nimi trzy miesiące niezapomnianych wrażeń związanych z enologią, sztuką winiarską, historią winiarstwa w Polsce oraz tradycjami kulinarnymi . W tym roku już po czwarty Stowarzyszenie Kobiety i Wino, które jest inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia, przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa w ramach projektu Krakowskie Produkty Turystyczne, zadbało o to, aby nie zabrakło atrakcji dla wszystkich, którzy będą chcieli uczestniczyć w celebrowaniu Jesieni Enologicznej w Krakowie, Warszawie i na Dolnym Śląsku.

Na miłośników enologii czekać będą warsztaty, degustacje, projekcje filmów o sztuce winiarskiej i kulturze stołu, koncert oraz wyjątkowy historyczny spacer po Krakowie śladami wina.

Stowarzyszenie Kobiety i wino, które cały czas dynamicznie się rozwija, w tym roku po raz kolejny wychodzi z inicjatywą Jesieni Enologicznej poza granice Małopolski, czego efektem będzie Jesień Enologiczna w Warszawie oraz wyjazd enoturystyczny i degustacja w Niemczy na Dolnym Śląsku .

Szczegółowy harmonogram już wkrótce.