Premiera winiarni Renato Ratti
2018-12-04

22 listopada br. swoją polską premierę świętowała piemoncka marka wina: Renato Ratti, której jedynym polskim dystrybutorem jest firma Premium Wines Europe. Winiarnię reprezentował Dyrektor Eksportu oraz wieloletni przyjaciel rodziny Ratti, Jimmy Minutella.

Wina Renato Ratti otrzymują najwyższe światowe noty, rokrocznie nagradzane są w najbardziej prestiżowych winiarskich konkursach świata, a sam założyciel winiarni, Renato Ratti, wraz ze swoim kuzynem, Massimo Martinellim, uważany jest za twórcę nowatorskiej metody winifikacji Barolo, która położyła podwaliny pod zupełnie nową jakość tego rodzaju wina i stała się kamieniem węgielnym dla dynamicznego rozwoju całego regionu oraz nowoczesnego winiarstwa włoskiego. Renato Ratti to również człowiek Renesansu, wieloletni prezes Konsorcjum Barolo oraz wieloletni dyrektor generalny Konsorcjum Asti, współtwórca regulacji apelacyjnych DOCG dla regionu Alba, wreszcie autor wielu książek o Piemoncie i Włoszech, jak tez przewodnika po rocznikach Barolo, a także założyciel "Ratti Wines of Alba Museum". Najwyższej klasy enolog, pisarz, historyk, stał się jednym z głównychpropagatorów kulturalnej i technicznej rewolucji, która prowadziła wina z Piemontu na międzynarodową arenę.

Zaproszeni na premierową imprezę goście mieli rzadką okazję do degustacji win Renato Ratti sparowanych z menu przygotowanym przez Aureliusza Wilka, specjalisty z zakresu neurogastronomii, autora książki o zdrowym odżywianiu  „Uzdrowić Umysł i Ciało”, twórcę kuchni habitalnej. Gospodarze mieli przyjemność goszczenia czołowych polskich sommelierów i specjalistów winiarskich, wielu znanych dziennikarzy i przedstawicieli biznesu.

Wina Renato Ratti znajdą się w sprzedaży od stycznia 2019. Premium Wines Europe zapewni dystrybucję do starannie wyselekcjonowanych polskich restauracji. Magazyn Wino obecny na tym wydarzeniu podkreśla, że wina były doskonałe, ale także cała oprawa tego wieczoru bardzo miła, czuć było wyjątkowość i miejsca i okazji.